De bruidsvlucht van de mier

Gepubliceerd op 17 juli 2017 om 13:34

Eindelijk is het dan zover. Wellicht duizenden mannetjesmieren vliegen tegelijkertijd de lucht in om één van de honderden koninginnen te bevruchten. Het is de bruidsvlucht, een jaarlijks wederkerend fenomeen onder de mieren.

Hoe ze het doen, het is me een raadsel. Alle mannetjesmieren uit de buurt vliegen tegelijkertijd uit op een zwoele juni of juli avond, samen met de verse koninginnen. De mannetjes die het hoogste vliegen, krijgen de kans om de koningin te bevruchten. Zij zijn de sterksten.

Na de bevruchting zit het er voor hen op. Het dna tussen de verschillende nesten is uitgewisseld. Waarschijnlijk zullen ze diezelfde dag, of een dag later, sterven.

De toekomstige koningin daarentegen bijt haar eigen vleugels af en begint aan haar nieuwe taak. Wanneer de bruidsvlucht vooraf ging aan een regenbui, zal het haar net iets gemakkelijker gaan om een nest te graven in de grond. Een paar dagen later is er van heel het schouwspel niets meer te merken.


«   »

Reactie plaatsen

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst.